Balkan Gençler Artistik ve Ritmik Cimnastik Şampiyonası 29/30 Kasım - 1 Aralık 1991 İstanbul

Kamil Özer

Abstract


XI. Balkan Gençler Artistik ve Ritmik Cimnastik Şampiyonası 29-30 Kasım / 1 Aralık 1991 tarihleri arasında İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonun'da yapılmıştır. Bu yılki  organizasyonumuza Romanya, Arnavutluk, Bulgaristan, Yunanistan, Yugoslavya ve Türkiye olmak üzere bütün Balkan ülkeleri  katılmıştır.

Ülkemizde daha önce 3 Balkan şampiyonası organize edilmiştir. Bunlardan ilk ikisi 1982 ve 1983 yıllarında Ankara ve İstanbul'da organize edilen Büyükler Balkan Şampiyonalarıydı. İkinci kez organize ettiğimiz gençler şampiyonasının ilki 1987 yılında İzmir'de gerçekleştirilmişti. 1980 'li yılların başlangıcından beri Türk cimnastikçileri Balkanlarda daha çok derece aldığı gibi Avrupa ve Dünya çapında çeşitli  organizasyonlarda da dereceler almaya başlamıştır.


Keywords


Jimnastik Şampiyonası, Türkiye İstanbul, Türk Cimnastikçileri, Spor

Full Text:

PDF (Türkçe)


 

Indexing and Abstracting Services

                                                                        

 


Journal of Physical Education and Sports Studies

All rights reserved by Physical Education Teachers Association of Turkey.

Please, add the emails that are sent from “tubed.org.tr” and "besad.org" to your secure emails. Please check your spam, if you no longer receive emails from us.


License

Creative Commons Lisansı
Journal of Physical Education and Sports Studies is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 4.0 Unported License.

 

Membership